.

.

Tuimiyisou Линеарна Actuator 12V 30N Брзина 30мм Должина 30мм Микро Мини Електрични Водоотпорен со Монтажа голема Заграда за Авто Автомобил

Tuimiyisou Линеарна Actuator 12V 30N Брзина 30мм Должина 30мм Микро Мини Електрични Водоотпорен со Монтажа

DEN 2251.20

Износ
Во продавницата.

Линеарни активатори голема pushers за уреди, авијација, aerospace, симулација, комерцијален транспорт, се приспособат на хелмс тој заб и врати, лифт маси и други апарати кои се користат за прилагодување на ТВ антени, дек стол, прозорци и други апликации.Линеарна actuator се направени од високо квалитетен алуминиум и АБС материјал, добро конструирани за долгорочна употреба; линеарна actuator доаѓа со крај-ограничување прекинувачи кои ќе го исклучи моќ на моторот кога уредот ќе стигне до крајот на мозочен удар за заштита на моторот.Микро линеарна actuator е дизајниран со прекуструјна заштита, краток спој заштита, заштита од преоптоварување, overvoltage заштита.Нашите наједноставниот микро линеарна actuator се напојува со 12 volts DC, ќе се Применуваат напон до уредот, и тоа ќе се прошири, се јават на поларитетот и тоа ќе се повлече.Пакет доаѓаат со хардвер за полнење да се направи монтажа лесно.Микро линеарна actuator е многу таписерии и компактен, тегови за 0.1 кг/40g, компактна големина го прави идеален уред за роботика апликации и други проекти со тесниот простор и тежина барања.Опис Напон 12 V DC, мозочен Удар Должина 1.18 инчен 30 мм, Максимално Оптоварување 30 N/14lbs, Патна Брзина, Без Оптоварување 30мм/s, Заштита Класа IP54 Оценет.Нашите линеарна actuator со линеарна reciprocating моторни и издржливи удар идеален за интелигентни спектар худ, навивачите ножеви, кабинети, прозорец настроената, роботика, насловна автоматизација.Карактеристики Линеарна actuator -Боја : Сребро. -Материјал : Алуминиум. Големина : 3.93x0.78inch.Напојување : 12 V DC.Максимално оптоварување : 30 N.Мозочен удар должина : 1.18 инчен/30 mm.Должност Круг : 10%.Заштита класа : IP54 Оценет.Бучава :

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите