.

.

КООРДИНАТОР Тешки Дигитални вртежен момент Клуч LED Индикатор Голем Екран Осветлување Функција Автоматско Исклучување Дигитална Рака, Алатки за Автомобил Поправк?

КООРДИНАТОР Тешки Дигитални вртежен момент Клуч LED Индикатор Голем Екран Осветлување Функција Автоматско Исклучување

DEN 1015.20

Износ
Во продавницата.

Направени од високо квалитетен челик материјал,издржлив.Ѕвончето и LED alarmnotification (предизвикани кога 80% од предодредено вртежен момент вредност е постигнат, врв на владата е ограничена).Голем екран, светлото функција,автоматско исклучување за 3 минути без операција.Мерки : (Н. m, kgf.см, lbf.тф, lbf.во),999 групи на книжени вредности можат да бидат зачувани.Мерење на владата : две мерни методи, во реално-време на чекање и врв на режимот.Правец на стрелките на часовникот од 2%, спротивно од 2,5% точност (20-100% на целосна скала.Опис : - Направен од висок квалитет на челик материјал,издржлив. - Голем екран, светлото функција,автоматско исклучување за 3 минути без работа - насока на стрелките на часовникот ±2%, спротивно од стрелките на часовникот ±2.5% точност (20-100% на целосна скала. - Мерки : (Н. m, kgf.см, lbf.тф, lbf.во),999 групи на книжени вредности можат да бидат зачувани.Мерење на владата : две мерни методи, во реално-време на чекање и врв mode - Ѕвончето и LED alarmnotification (предизвикани кога 80% од предодредено вртежен момент вредност е постигнат, врв на владата е ограничена)Спецификација : - Вози плоштад главата големина (инчен) : 1/4 - Скала екранот метод : digital - Минимум вртежен момент : 0.01 (Н. м) - Максимален вртежен момент : 100nm (Н. м)Големина на Табела : Должина : Околу.230mm/9.06 inch Package Вклучува : 1 Парче Дигитална вртежен момент Wrench Note : ве Молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Поради различни следи и светлосен ефект,вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!.

Параметрите на производот

- Drive square head size (inch):
1/4
- Scale display method:
digital
- Minimum torque:
0.01 (N.m)
- Maximum torque:
100nm (N.m)
Size Chart:
Length:
Approx.230mm/9.06inch
Package Includes:
1 Piece Digital Torque Wrench :
Please allow 1-3mm measuring deviation due to manual measurement. :
Due to the different monitor and light effect,the actual color of the item might be slightly different from the color showed on the pictures.Thank you! :

Им се допаѓа и на купувачите