.

.

BEMONOC HTD 3M Синхрони Појас Должина 354mm Заби 118 Ширина 15mm Лак Заби Појас за 3D Печатач Додатоци

BEMONOC HTD 3M Синхрони Појас Должина 354mm Заби 118 Ширина 15mm Лак Заби Појас за 3D Печатач Додатоци

DEN 405.12

Износ
Во продавницата.

Fiberglass Затегнувачка Мозок - Висока димензионална стабилност и максимална флексибилност инженерните и тестирани за високо отпорни на абење перформанси; Најлон Заб Покрие - Трајност и отпорност на абење, зголемена моќност;.Нафта, топлина и озонската отпор; висок забот на смолкнување отпор; Соединение - Chloroprene Гума; Мозок - Fiberglass; Заб Покрие - Најлон.Времето појас ефикасен пренос, ниско ниво на бучава, масло отпор, замор, нефлексибилен, не водат, висока прецизност, носат-отпорни.На појаси се широко се користи во автомобилската, текстил, алатни машини, канцеларија, машини, алат, апарати за домаќинство, инструментација опрема, опрема за пакување машини, рударски, нафта, хемиски и така натаму.HTD 3 M Времето Појас 3 M-354-15 Спецификации : Тип : 3 M-354-15 Length : 354mm Belt Висина : 2.41 mm(0.095") Заб Број : 118 Tooth Висина : 1.17 mm (0.046 инчи)на Теренот : 3мм (0.118") Материјал : Neoprene Гума со Fiberglass Ширина : 15mm Тип : Затворени-јамка Пакетот Листата ги Вклучува, како Следи : Количина : 2 парчиња HTD 3 M Времето појас 3 M-354-15(Одговара за HTD 3 M Времето Макара 16mm Ширина)Забелешка : Ако ви треба други спецификации ремени и pulleys, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме!.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите