.

.

Библиотека Картички со Џебови за Книги, Лепило Пошта за Проверка на Полнење (Сет од 100)

Библиотека Картички со Џебови за Книги, Лепило Пошта за Проверка на Полнење (Сет од 100)

DEN 455.76

Износ
Во продавницата.

Библиотеката за Полнење : Организирате вашата библиотека е книга за собирање или да се развие и да ги организирате вашата домашна библиотека за позајмување на систем со нашите сет на хартија библиотека картичка џебови и датум на доспевање картички.Вредност Пакет : Овој дел пакет доаѓа со 100 самолепливи книга џебови и 100 библиотека на исходот картички; секој двострано картичка гласи : "авторот" "title," "due date" и "заемопримачот' s name".Висок-Квалитет : Нашата библиотека картички и џебови се направена од високо-квалитет карта на акции која е долга-трајни и издржливи; токму она што ви треба за да ја пратите позајмени книги и се врати материјал.Стандардна Големина : Овие бело лепило библиотека книга џебови се одржи стандардна големина 3x5-инчен поради датум на печатење картички; секој џеб мерки 3.5 x 3,7 инчи.Совршен За : датумот На доспевање карта носителот џеб пакет е мора да се има во литературата училница или училишната библиотека; оваа библиотека комплет може да се користи во училиштата, предучилишните установи, daycares, и во јавните библиотеки.Овие библиотека книга за пошта и картички се совршено решение за библиотекарите да го организира нивниот книга на исходот систем.Овој сет на лепило библиотека џебови и двострано рокот картички им се помогне на студентите и библиотека членови ги пратите на позајмените книги.Едноставно се обезбеди џеб да внатрешноста корица на книга со користење на самолепливи ленти, а потоа се лизга рокот индекс на картичка во џеб.Секој 3x5 бела картичка гласи : "авторот" "title," "due date" и "заемопримачот' s name".Вие ќе добиете 100 книга на ракавите и 100 карти во овој сет на библиотечни материјали.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите