.

.

CSLU Круг Учење Време Центар Џеб Табелата Календар Сет, Образовни Џеб Табелата Учење Форма, Боја Училница Џеб Шема Број Џеб Табелата Текстот Рима Слики Џеб Табелата

CSLU Круг Учење Време Центар Џеб Табелата Календар Сет, Образовни Џеб Табелата Учење Форма, Боја Училница Џеб

DEN 1079.76

Износ
Во продавницата.

Пакување Листа : .Најдобро од сите, се споредуваат со други џеб шема за училница круг центар џеб табелата поттикнува многу hands-on - истражување со gumball шалтери, времето фабрика со стап на облека парчиња, и многу повеќе!Кругот време џеб табелата, исто така, е изграден во чување на џебовите и здрав grommets за бесење, плус сите картички и парчиња за да се заврши секое активност.Кругот на време училница џеб табелата е одличен ресурс за учење за форми боја пребројување на гласовите и да се истражуваат rhyming зборови со забава Притиснете тактилни писмо картички.Тоа е карактеристики големи димензии за 39inch x 40.9 инчен за време круг центар за училница - со свој дебелина и светло сина боја, заедно со нивниот џеб големина на чување за 6.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите