.

.

Сателитски Оаза Directv Hd Сателитска Антена Rv Tripod Комплет

Сателитски Оаза Directv Hd Сателитска Антена Rv Tripod Комплет

DEN 4078.80

Износ
Во продавницата.

Преносни Сателитска Антена за Directv во HD.Компатибилен со повеќето Directv HD примачите.Не се компатибилни со самостојна мини-genie, C модел единици.Уредот може да се постави 50ft.од RV за лесно усогласување подалеку од дрвјата.Вклучува 3 LNBF за 99w, 101w, 103w.Сателитот Оаза HD комплет повеќето цена ефективен решение за преземање на вашата Directv услуга на патот!Се користи како основен јадење или купување на тоа како назад до вашиот покрив монтирани единица кога сте паркирани во незгодно локација.Овој комплет доаѓа со поедноставен 32 страница настава брошурата што го прави професионален инсталација DIY искуство.Сите што ви треба е вашиот сателитски приемник и сте подготвени да одите.Комплет е компатибилен сите ќе HD сателитски приемник модели кои почнуваат со буквата "H".Не е компатибилен со самостојна клиентот кутии; овие модели кои почнуваат со буквата "C" (наречен "мини-genie").Да работат клиентот кутии за полнење ќе се бараат на главниот Genie примачот, исто така, да бидат присутни во системот.Овој комплет работи насекаде во континентална сад.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите