.

.

Traxxas 3350R Velineon VXL-3s Brushless енергетски Систем

Traxxas 3350R Velineon VXL-3s Brushless енергетски Систем

DEN 4558.80

Износ
Во продавницата.

Без четки или комутаторот за префрлување да се носат надвор, потребата за одржување е практично елиминирани.1-volt 3 S пакети!На VXL-3s е произведен од страна на Traxxas за да се обезбеди највисоко ниво на квалитет и поддршка и е поддржана од страна на Traxxas Живот Електроника Гаранција.На VXL-3s е целосно затворена против елементи за да се направи вашиот ниту можеа авантури можно.На Velineon 3500 моторни прифаќа високо-моќ Li Po батерии за врвна изведба.Откако сте подготвени, во собата назад за да го Спортскиот режим за да се ослободи blistering брзина.Дво-фаза низок напон откривање овозможува Li Po употреба на батеријата, вклучувајќи моќен 11.На Velineon 3500 обезбедува конзистентни, висока излезна моќност, работи по се кандидира.На Velineon моторни користи ултра висока температура Neodymium магнети, висока-брзина на топката лежишта, и прецизност избалансирани роторот за моќ и долг живот.Системот се инсталира лесно во нашиот Превод, Стампедо, Rustler, и коса црта модели.Исто како Traxxas XL-5, VXL-3s карактеристики три вози профили : Спорт, Раса, и Обука на Владата.ESC карактеристики 3 вози профили : Спорт, Раса, и Обука на Владата за ограничување на гас до 50% за неискусни возачи.На висока брзина на топката лежишта пониски триење за кулер температури.Бидејќи не постојат четки или комутаторот за префрлување да предизвика триење и абење, Velineon brushless моќ е секогаш брзо, работи по се кандидира.4 V 2-cell Li Po батерии за подолг рок пати или 11.Широка палета на батеријата опции кои се движат од 4-клетка Ni MH или Ni Cad пакети на целиот пат до 3 S Li Po батеријата пакети (11.Придружник Velineon 3500 Brushless Мотор е прецизност-одговараше за употреба во 1/10 скала возила, испорачувајќи совршен баланс на брутален коњски сили и ефикасност.Брзо изберете од 3 вози профили во токму на ист начин како и другите Traxxas електронските контроли (како што XL-5).

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите