.

.

Вентил Пролет Компресор за Хонда Акура B18A B18B B20

Вентил Пролет Компресор за Хонда Акура B18A B18B B20

DEN 1303.20

Износ
Во продавницата.

Прави отстранување на вентил собранија многу полесно.Вклучена е мала magnetized завртка возачот да многу лесно да се отстрани или да го инсталира чувар.Телото е црна елоксирани ЦПУ машински 6061 T6 алуминиум, за одличен финиш и издржливост.Вклучува : вентил пролет компресор тело алатка, магнетен шрафцигер, главен болт, retainer капа, завртки, инструкции, и лубрикант.Може да се користи со шефот на блок.Нема потреба да се отстрани рокер рака шахти.Нема да се лизга и нула или оштетување на вашата глава како универзал менгеме тип вентил пролет компресори.Произведено во САД со децении.Пазете се од евтини, лажни копии таму.Ние сме само оригинални креаторите на овие алатки.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите