.

.

Капитал Осветлување 9567OB Дилан Антички Стакло Отворено Полу Флеш Таванот Светлина Тела, 3-Светло 300 Вкупно W, 10H x 16W, Стари Бронза

Капитал Осветлување 9567OB Дилан Антички Стакло Отворено Полу Флеш Таванот Светлина Тела, 3-Светло 300 Вкупно

DEN 12240.00

Износ
Во продавницата.

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.ДИЛАН ПОЛУ-РАМНА ОТВОРЕНО ОСВЕТЛУВАЊЕ ДИМЕНЗИИ : 9.5" Висок x 16" Широк, Тежина 8.5 lbs, Таванот Крошна : 5.00"W x 5.00"L x 1.00"H. МЕДИУМ БАЗА СВЕТЛИНА ГРЛО : 3-100 Вати A19 Блескаво Сијалица(s), Не содржи Сијалица(s), 300 Вкупно W; E26 Штекер Компатибилен Со Блескаво, CFL, Халоген Или LED Сијалица(s), Полн Спектар на Затемнување Кога се Користи Со Dimmable Сијалица(s) и Dimmer Switch.ИНСТАЛАЦИЈА : Хардвер да се Качи Тела на Постоечките Делница Кутијата (Делница Кутија Не се Вклучени).УЛ Одобрен за ВЛАЖНИ Локации.ДЕТАЛИ : Изградени на Метал со Антички Стакло Сенка.Капитал Осветлување е едно семејство во сопственост на осветлување компанијата се наоѓа само надвор од Атланта, Џорџија.Ние се гордееме на доставување стилски, високо-квалитетни производи по поволни цени преку некои од најдобрите осветлување изложбените салони низ сад и Канада.Како пребарувате на нашиот сајт, ќе откриете зошто Капитал Осветлување заработил репутација како иновативен осветлување компанијата, кој создава добро дизајнирани тела.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите