.

.

Vilros за Почеток со MicroPython на Малина Пи Пико Комплет

Vilros за Почеток со MicroPython на Малина Пи Пико Комплет

DEN 1079.76

Износ
Во продавницата.

ПРОДАВНИЦА И го НОСАТ : Вклучува Picoboat случај да се заштити вашиот пико кога не е во употреба и, исто така, вклучува neoprene торба за чување на сите делови од комплетот уредно.5 V DC= Влечи-и-пушти програмирање користејќи mass storage преку USB Точни на-чип часовник сензор на Температура на Забрзан integer и лебдат-точка библиотеки на. 1 × HC-SR501 ПИР сензор.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. 1 × Активни piezoelectric ѕвончето. 2 × 10 kΩ potentiometer. 1 × I2 C 1602 LCD модул.Моќ извира покриени од еден ден.Vilros за Почеток Со Micro Python на Малина Пи Пико Комплет. 5 × Push-button прекинувачи. 1 × Полна Големина (800 Дупка) Solderless breadboard 12 × Избрани Боја Led диоди : 3 AA Батерија за Носител со Микро USB Полнач за батерии 1x 10x7" Neoprene Делови Складирање Случај со Pocket 1 × USB Тип-А на Микро Тип-Б 2.ОБИЧАЈ ПИКО ДЕЛА : Вклучува Батерија за Носител со Micro USB конектор за напојување во движење, со USB Кабел за да го поврзете на КОМПЈУТЕР и програма и Панел за уредно се одржи на breadboard и батеријата држачот за уредни и лесно жици искуство.1 контролер и PHY, со домаќинот и уред за поддршка на 8 × Програмабилни I/O (PIO) држава машини за сопствени периферните поддршка Поддржани текст моќ 1. 10 × 330 Ω отпорници.0 Кабел 1 × 3 Pin насловот.На ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ КОМПОНЕНТИ : Вклучува 30 × Скокач жица различни 1 × Полна Големина (800 Дупка) Solderless breadboard12 × Избрани Боја Led диоди : -5 × Притисни на копчето се префрла10 × 330 Ω отпорници1 × Активни piezoelectric ѕвончето2 × 10 kΩ potentiometer1 × HC-SR501 ПИР сензор1 × I2 C 1602 LCD модул1 × WS2812 B LED лента Сите Спакувани во Јасна тешко пластична кутија за мал дел складирање.Ова е Почеток со Micro Python на Малина Пи Пико Овој комплет вклучува сè што ви треба да се нурнете се во светот на Micro Python со Малина Пи Пико Делови и Компоненти : 1 × Малина Пи Пико со Presoldered машки заглавија во прилог Се започна со Micro Python на Малина Пи Пико Книшка 30 × Скокач жици 10x машко-кон-женско, 10x машко-кон-машко, 10x женски-да-female1 x Батеријата Носителот и Breadboard Панел Има Breadboard и Батеријата Носителот во местото за лесно и уредни жици искуство.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите