.

.

50 Парчиња Дрво Срцето Cutouts Празно Дрвени Срцето Парчиња Embellishments Виси Unpainted Срцето Декоративни Ознаки Занаети со Дупки и Twines за Денот на Вљубените Свадба DIY Занаети-К

50 Парчиња Дрво Срцето Cutouts Празно Дрвени Срцето Парчиња Embellishments Виси Unpainted Срцето Декоративни

DEN 407.76

Износ
Во продавницата.

Широко се применува : овие недовршени дрвени срцето ознаки се погодни за денот на Благодарноста, Денот на Вљубените, Ден на Мајката, Божиќ, бебе туш и така натаму; Тие се идеални како слики, книга за гости, подарок ознаки, сакаат картички, табела броеви и други занает проекти.Доволно количество : ќе добиете 50 парчиња на unpainted дрвени срцето парчиња во вкупниот; Постојат 5 различни форми за да DIY вашиот сопствен рачно изработени занаетчиски според вашата креативност; Тоа е добар начин да се трошат слободното време со вашите деца дизајнирање на овие недовршени картички со вашата имагинација.Сигурен материјал : овие дрвени срцето cutouts се направени од квалитетно дрво, нетоксичен и безбеден за контакт; и Двете страни се изшкуркан со мазна текстура за да можете лесно да наслика; светлината боја изгледа чиста и удобно, да дојде и да уживате во себе како голем дизајнер.Големина информации : овие парчиња дрво се прибл. 3 x 3 инчи и 2 mm дебел; Секој twine е околу 25 см во должина; Соодветна големина за вас да се применува како домашна декорација или рачно изработени занаетчиски да ги споделите со вашите семејства и пријатели.Уживајте во DIY процес : постои мала дупка на секое парче дрво за да можете лесно да се обеси со twines; Ќе може да се подготви, боја, и скулптури од дрво, парчиња првиот и потоа да одлучи колку парчиња дрво и изберете соодветна шема стилови за да се добие DIY љубов срцето виси банер.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите