.

.

Onychomycosis Третман Машина, Решавање на Ноктите Проблеми Пети Ноктите Третман Машина за Производство на Униформа Светлина за Домашна Употреба

Onychomycosis Третман Машина, Решавање на Ноктите Проблеми Пети Ноктите Третман Машина за Производство на Униформа

DEN 2476.56

Износ
Во продавницата.

Пакет Листа : 1 x Пети Ноктите Терапија Инструмент 1 x Складирање Пакет 1 x Заградата 1 x Одредување Рамка 1 x Прирачник.Се проценува лекувањето трае 3-6 месеци.Функција : 1. Нозе Кожата се Грижат : Onychomycosis на ноктите третман машина може ефикасно да се подобри leuconychia ноктите, белење и осветлувајќи пети ноктите на кожата, создавање на здрави нозе за вас.Третман траење може да варира помеѓу различни луѓе со различни возрасти и сериозноста на инфекцијата.Спецификација : Предмет Тип : Onychomycosis На Ноктите Третман Machine Material : ABSSize : Прибл.Решавање на Ноктите Проблем : Пети ноктите третман машина може да произведе униформа светлина на доволно сила и специфична бранова должина, кога се проектира на ткиво, кои се апсорбираат од страна на кожата, генерирање на топлина и решавање на ноктите проблеми.Со триаголен рамка се користи за да се донесе светлина што е можно поблиску до местото каде што е потребно, до 3 пати на ден.Лесен за Употреба : Елиминира leuconychia на прст и ноктите, заноктиците, и кутикулите, оваа помине третман уред е лесен за употреба, не-инвазивни, безболно, без несакани ефекти, чиста физиотерапија. Решавање на Ноктите Проблем : Пети ноктите третман машина може да произведе униформа светлина на доволно сила и специфична бранова должина, кога се проектира на ткиво, кои се апсорбираат од страна на кожата, генерирање на топлина и решавање на ноктите проблеми. Триаголен Рамка : Со триаголен рамка се користи за да се донесе светлина што е можно поблиску до местото каде што е потребно, до 3 пати на ден.Третман траење може да варира помеѓу различни луѓе со различни возрасти и сериозноста на и така натаму.6 во Предности : Не се инвазивни, безболно, без несакани ефекти, чиста физиотерапија. Преносни : На лесен и компактен пети ноктите третман уред е доволно мал за да го носите, ова можете да го користите уредот за нокти во секое време и насекаде.

Параметрите на производот

Item Type:
Onychomycosis Nail Treatment Machine
Material:
ABS
Size:
Approx. 10.6 x 6.6cm / 4.17 x 2.6in
Advantages:
Non invasive, painless, no side effect, pure physiotherapy. With a triangular frame is used to bring light as close as possible to the place where it is needed, up to 3 times a day. Treatment duration may vary between different person with different ages and severity of and so on. Estimated treatment duration is 3-6 months. 
Package List:
1 x Toe Nail Therapy Instrument  :
1 x Storage Package  :
1 x Bracket  :
1 x Fixing Frame  :
1 x Manual :

Им се допаѓа и на купувачите