.

.

Canon PowerShot ELPH 190 Е Дигитална Камера (Сино) со 10x Оптички Зум и Вграден Wi-Fi

Canon PowerShot ELPH 190 Е Дигитална Камера (Сино) со 10x Оптички Зум и Вграден Wi-Fi

DEN 4679.76

Износ
Во продавницата.

Исто така, замена за shift-тип на камера тресат вообичаени во макро снимање. **** Со преземањето на слободни Канон Онлајн Фото Албум стан.Активни Tripod Е Кога снимање видео при користење tripod, на Стабилизатор на Сликата е активен, за да компензира за мала камера се тресат.Вашиот уред ќе се покаже во живо на сликата на камерата е фаќање – идеален за спомен група фотографија, снимки од дивиот свет и сите видови на ситуации.Ако стан нели е инсталиран, сепак, откако ќе се допрат уреди заедно за прв пат, преземање на екранот ќе се прикаже автоматски.Canon отфрла и нема одговорност за вашата употреба на такви слики.Wi-Fi технологијата исто така овозможува да префрлувате слики на други Wi-Fi опремени Power Shot камери или да ги печатите вашите слики директно со Pict Bridge (Безжична LAN) уверение печатач. Трошоци за пренос на податоци може да се применат со преземање на бесплатен Канон Камера Поврзете стан.Лесно да ги објавувате вашите слики на социјалните мрежи и сајтови на медиуми – Facebook, Twitter, You Tube, Flickr, и на Google Drive – through), на CANON i MAGE GATEWAY* директно од вашиот Power Shot ELPH 190 Е камерата, или да ги зачувате за да онлајн фото албум за споделување во секое време, насекаде.Обработка на висока ISO снимки е скратена и до 60% c.Од Производителот Споделување со Стил.Canon отфрла и нема одговорност за вашата употреба на такви слики.Smart АВТО интелигентно ги избира соодветните поставки врз основа на претходно дефинирани снимање ситуации.Исто така можете да снимите видео спомени со висок квалитет со 720p HD снимање. Авто фокус Систем : TTL Автоматски фокус.Ве молиме имајте предвид дека сликата датотеки може да содржат лични информации кои може да implicate приватност закони.Икони јасно обележете ја сликата за стабилизација на владата, без разлика дали сте снимање фотографија или видео.Ве молиме имајте предвид дека сликата датотеки може да содржат лични информации кои може да implicate приватност закони.Преку CANON i MAGE GATEWAY потоа можете да пристапите до вашите фотографии и видеа преку прелистувачот на вашиот компатибилен smartphone**** да ги видите и преземете.Без разлика дали сте снимање широк група снимки или зумирање на telephoto крајот, вашиот слики може да бидат светли и чисти.За фотографии, системот избира од Нормална Е, Panning Е, Макро (Хибрид) Е и Tripod режими.0 Мегапикселна* CCD сензор комбинира со DIGIC 4+ Слика Процесор за да им помогне избави зашеметување слика quality20. ** Компатибилен со i OS верзии 7.10x Оптички Зум со Оптички Стабилизатор на Слика помага да направите слики со флексибилност и леснотија.0 Мегапикселна*** CCD Сензор и DIGIC 4+ Слика Процесор за да работат заедно за да се помогне да се обезбеди детални слики со минимална бучава, дури и кога таму не е многу светлина.0 Android паметен телефон и таблет верзии 4.Вграден Wi-Fi и NFC овозможува лесно споделување и пренесување на слики и videos Built-во Wi-Fi Технологијата го Прави Споделувањето Брзо и Easy Built-во Wi-Fi технологијата помага да се обезбеди on-the-go погодност кога сакате да споделите фотографии и видео записи со пријателите и семејството. *** Компатибилен со Android паметен телефон и таблет верзии 4.Ќе ви се допаднат флексибилност тоа ви дава кога снимање со неверојатен спектар на 24–240mm (еквивалентно 35mm) во тенок, стилски компактен фотоапарат.Плус, со широк агол на објективот заробува проширена слика во секој шут, додавање на длабочина, перспектива и возвишеност.Едноставно допрете NFC икона на вашата камера за вашиот Android уред***, и Канон Камера Поврзете стан** ќе започне автоматски за брз, лесен за споделување на вашите слики.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите