.

.

ALINX AX7325CSFP: Kintex-7 K7 XC7K325 PCIE Педалот за гас Картичка (FPGA Development kit +10G SFP Кабел Модул)

ALINX AX7325CSFP: Kintex-7 K7 XC7K325 PCIE Педалот за гас Картичка (FPGA Development kit +10G SFP Кабел Модул)

DEN 719.76

Износ
Во продавницата.

Професионална мрежа забрзан развој на платформа Висока брзина на оптички влакна комуникација стекнување на Податоци Видео обработка на FMC интерфејс.Карактеристики Xilinx Kintex-7 FPGA XC7 K325 T-2 FGG900, 2 GByte DDR3 DRAM (4*512 Mbyte=2 GByte) до 800 MHz / 1600 Mbps, 64bit автобус. 240-pin SODIMM Меморија Слот (Max.поддршка 8 GB меморија) до 400 MHz / 800 Mbps, 64bit автобус. 128 Mbit QSPI Флеш.SD-Картичка.Tri-Брзина Ethernet, SFP/SFP+ Модул Конектори, PCI Express 2-лејн работ конектор, USB-to-UART, HDMI видео излез, CMOS cameral модул интерфејс, Сензор на Температура на Текст (точност е за 0,5 степени) Одборот JTAG 12 V DC Адаптер. 40-пински конектори и FMC интерфејс, проширување на можностите со ALINX Модул, како што се АД/DA стекнување на податоци модул, камера и ЛЦД модул.Дизајниран и произведен од страна на ALINX, што е XILINX Алијансата Член во кина.Обезбеди шематски, упатство во PDF, Verilog HDL демонстрации и експерименти водич.Xilinx Kintex-7 XC7 A325 T-2 FGG484 I FPGA чип. 2 GByte DDR3 DRAM до 800 MHz / 1600 Mbps, 64bit автобус; 240-pin SODIMM Меморија Слот (Max.поддршка 8 GB меморија) до 400 MHz / 800 Mbps, 64bit автобус;128 Mbit QSPI Флеш;SD Картичка. 4 x SFP/ QSFP+ Кафез; PCI Express 8-лејн работ конектор; USB-to-UART Мост Конектор; 2 Копчиња и 6 Led диоди.Сензор на температура на Текст, точноста е за 0,5 степени.JTAG header; 12 V DC Адаптер.Xilinx Kintex-7 XC7 A325 T-2 FGG484 I FPGA chip2 GByte DDR3 DRAM до 800 MHz / 1600 Mbps, 64bit автобус; 240-pin SODIMM Меморија Слот (Max.поддршка 8 GB меморија) до 400 MHz / 800 Mbps, 64bit автобус;128 Mbit QSPI Флеш;SD Картичка Slot4 SFP x/ QSFP+ Кафез; PCI Express 8-лејн работ конектор; USB-to-UART Мост Конектор; 2 Копчиња и 6 LEDs Temperature Сензор на Текст, точноста е 0.5 degrees JTAG header; 12 V DC Адаптер.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите