.

.

26.2 LB Природни Smokey Citrine Кварц Обелиск Кристал Стапче Точка Исцелување ET40-7

26.2 LB Природни Smokey Citrine Кварц Обелиск Кристал Стапче Точка Исцелување ET40-7

DEN 1202.40

Износ
Во продавницата.

26.2 LB Природни Smokey Citrine Кварц Обелиск Кристал Стапче Точка Исцелување ET40-7. Сосема нов И Висок Квалитет.Опис на производот : Материјал : Природни Crystal Size(Приближно) : 340*180*145mm Weight(Приближно) : 11.94 kg Colour : Како што е прикажано во figure Quartz е Господар Исцелител и "камен на моќ" Веројатно најпознатите разноврсна повеќенаменски исцелување камен.Лесно да се чисти, ја запази информацијата/енергија во програмата или да ја засили енергија и се користи како лековита инструмент.Природна тенденција за кварц е за хармонија.Кварц и двете може да подготви и да испрати енергија затоа што е ефикасен за испраќање/примање водство.Кварц се користи за трансформација во лекувањето и во сите нивоа на промени (ментално/емотивно, физички и духовно).Кварц го стимулира природните кристали во ткива и течности за да резонираат на највисоко исцелување фреквенција.Кварц работи со Сите Чакра и господар жлезда за балансирање, очистувањето и исцелувањето.Тоа е совршен камен за целосна Аура балансирање.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите