.

.

EKWB EK-Квантна Големината на ПРОЦЕСОРОТ Вода Блок, Intel CPU (20xx), Бакар/Acetal

EKWB EK-Квантна Големината на ПРОЦЕСОРОТ Вода Блок, Intel CPU (20xx), Бакар/Acetal

DEN 5006.64

Износ
Во продавницата.

Вклучува Термички Grizzly Hydronaut (1.CNC машински солидна месинг вметнете направено тоа можно значително да се прошират и да се оптимизира за ладење на моторот.40 mm широк microchannels и 0.5 mm Model : 3831109818916.На 20xx верзија на вода блок е со користење на одредена комбинација на проток дистрибуција insert, монтажа притисок, и ладна плоча геометрија прилагодена за IHS и умре изгледот на Intel® HEDT 20xx штекер процесори.26 мм дебел microfins да се зголеми на термички трансфер со минимален проток ограничување.Ако корисникот се заклучува дека неговиот ПРОЦЕСОР IHS е изразито конкавни (лошата термичка паста се шири по монтажа), со кривина на вода блок ладна плоча може да се прилагоди со користење на овој средно џет плоча.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите