.

.

Sartorius MSA14202S-000-D0 Cubis Toploader со Висок Res. Боја на Екран на Допир, 14200g x 0.01 g

Sartorius MSA14202S-000-D0 Cubis Toploader со Висок Res. Боја на Екран на Допир, 14200g x 0.01 g

DEN 1783.20

Износ
Во продавницата.

Карактеристики iso CAL, целосно автоматска калибрација/на вредноста на функцијата.Тежат пан може да биде брзо и лесно да се расклопуваат и чисти без да ја загрози стабилноста.Топ-of-the-линија технологија со одличен оперативен погодност и прикажување на квалитет, особено за комплексни апликации.Единица Брои Тип е Toploader.Направен во : сад.Cubis Премиум Лабораторија Салда нудат никогаш порано видел слобода на избор, како што е првата и единствена лабораторија рамнотежа се карактеризира со модуларен дизајн за конфигурирање на екранот/контролните единици, мерење модули и нацрт штитови, како и да се адаптира на промена на барањата на различни апликации.Тоа е за корисници кои очекуваат најдобри можни перформанси од лабораторија рамнотежа, но кои само сакаат да инвестираат во она што е потребно.Корисниците може да се стави нивната доверба во Cubis за исклучителен повторливост и највисоко ниво на безбедност од страна на обезбедување на сигурен мерење на резултатите и соодветност за да стандарди.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите