.

.

Делта Деца Chelsea Двострано Складирање Easel со Хартија во Ролна и Магнети -Идеален за Уметности & Занаети, Цртање, Homeschooling и Повеќе, Светло Сива боја/Бела

Делта Деца Chelsea Двострано Складирање Easel со Хартија во Ролна и Магнети -Идеален за Уметности & Занаети,

DEN 1559.76

Износ
Во продавницата.

ВОЗРАСТ ОПСЕГ : се Препорачува за возраст од 3+; КОМПЛЕТЕН ИЗГЛЕД : Easel координира со други предмети во Chelsea Колекција од Делта Деца. 3 НАЧИНИ како ДА се ИГРА : Оваа двострани easel карактеристики на chalkboard страна и магнетното, сува избрише табла страна, плус се повлече надолу хартија во ролна.ОНА што се ВКЛУЧЕНИ : Easel, кутии, повлечете надолу хартија во ролна со 33 инчен нозете на хартија, и писмото магнети.ЛЕСНО ПРОДАВНИЦА МАТЕРИЈАЛИ : Две удобен материјал за складирање кантите задржи боички, фломастери, екстра хартија, боја или играчки на дофат.КВАЛИТЕТ на ИЗРАБОТКА : Направен од силна дрво, ова easel е издржлив и изграден за години на употреба; ИДЕАЛНА ГОЛЕМИНА : 21.625 инчи W x 20.5 инчи D x 40.75 инчи H. Искра уметнички игра со Chelsea Двострано Складирање Easel со Хартија во Ролна и Магнети од Делта Деца.Ова се двострани easel за деца карактеристики три различни цртање површинина chalkboard, од една страна, магнетен сува-бришење табла на други, и се повлече надолу хартија се тркалаат на врвот (33 стапки на хартија вклучени).Само право висина за одгледување на уметници, ова деца easel поттикнува креативност и им овозможува на малите и да ги развиваат нивните фината моторика вештини преку сликарство, цртање, боење и пишување.Вклучени азбука магнети се идеални за писмо признавање, појавување, па дури и едноставен правопис.Две кутии за складирање под easel задржи уметност резерви, уредни и близина.Easel координира со други предмети во Chelsea Колекција од Делта Деца.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите