.

.

6mm Притисни Фитинзи, 1/4 OD Пластични Притисни за да се Поврзете Брзо Монтирање Tee Облик, Воздушна Линија Притисни за Заклучување на Пневматски Конектор (20Pcs ЈП-6)

6mm Притисни Фитинзи, 1/4 OD Пластични Притисни за да се Поврзете Брзо Монтирање Tee Облик, Воздушна Линија

DEN 263.76

Износ
Во продавницата.

Име на производ : Притисни за Да се Поврзете Tee Фитинг; Модел : PE-6; Три Цевка Големина : 6mm(1/4").Оперативен Притисок : 0-0.9 MPa; Макс. Работен Притисок : 1.32 MPa; Работна Температура : 0 - 60 Целзиусови Степени.Тип : Притисни за да се поврзете цевка за поврзување на три крајот, и добра порака капа дека можат да го издржат поголем и посилен притисок без вкусовите.Предност : Носат-отпорни, мала тежина, анти-дробење, анти-притисок, анти-корозија, добра запечатување перформанси и долг животен век.Поврзете Цевка Материјали : дизајниран за да се поврзете полиетилен, најлон и СТП цевки.Брза и едноставна инсталација.Големина : 6mm(PE-6).

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите