.

.

DERNORD Санитарни Концентрична Редуктор Три Менгеме Детелина не ' Рѓосувачки Челик 304 Санитарни Фитинг Крајот Капа Редуктор (Три Менгеме Големина: 6 инчен x 4 инчи)

DERNORD Санитарни Концентрична Редуктор Три Менгеме Детелина не ' Рѓосувачки Челик 304 Санитарни Фитинг Крајот

DEN 895.20

Износ
Во продавницата.

Концентрична редуктор фитинг за да се поврзете две цевки од различни дијаметри дека се заедно на иста цевка оска.Фитинг прстиња за да цевки на двете страни за не-постојани печат, обезбедување земе-down пристап.Не ' рѓосувачки челик 304 за отпорност на корозија и високи температури.Ferrule Големина 168 MM се вклопува 6" три менгеме.Ferrule Големина 119 MM се вклопува 4" три менгеме.DERNORD редуктор санитарни фитинг е изработен од не ' рѓосувачки челик 304 за отпорност на корозија и високи температури.Има силикони рамен печат дека има ребро во центарот на печат.Тоа се користи за да се инсталира прстиња за да цевки на двете страни за не-постојани печат, и обезбедува земе-down пристап.Три Менгеме крајот капа reducers се алтернатива на концентрична reducers кога просторот е на премија во ограничени области.Додека тие се нарекуваат reducers, тие често се користи како increaser тече од помалите да се поголем дијаметар што ги прави погодни како и во хоризонтален проток на апликации, без да предизвика pooling.Уште една популарна апликација за капа reducers се поставени вертикално на врв на Три Менгеме магацинот и дејствува како чистење или канализација порта.Двете страни се три менгеме тип.DERNORD редуктор санитарни фитинг е изработен од не ' рѓосувачки челик 304 за отпорност на корозија и високи температури.Има силикони рамен печат дека има ребро во центарот на печат.Тоа се користи за да се инсталира прстиња за да цевки на двете страни за не-постојани печат, и обезбедува земе-down пристап.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите