.

.

Милер-Kueps 277 008 Клип Lifter

Милер-Kueps 277 008 Клип Lifter

DEN 242.88

Износ
Во продавницата.

Должина : 175 mm.Ширина : 15 mm.Обложени рачка за удобност.Професионална алатка за отстранување на пластична сврзувачки елементи и клипови.Висок квалитет на полиран хром финиш со rubberized зафат.Идеален за врата и цртичка панели, покривот облоги, и тапацир сврзувачки елементи.Милер-Kueps автомобилската алатки се уникатно иновативни, решение-управувано и стручно се дизајнирани за индустриски, механички и потрошувачки апликации.Тие ја испорача крајната вредност од помагајќи ти да се постигне вашата работа побрзо, поефикасно и со подобрување на безбедноста.Ние сме посветени на обезбедување исклучителен квалитет и оптималната продуктивност за нашите целиот каталог на возило специјализирани алатки, рака алатка за поставување и основна алатка за полнење производи.Милер-Kueps е доверлив партнер да механика и инженери за над 30 години, со операции во Европа, Азија и Северна Америка.Во тоа време, ние сме еволуирале во еден од врвните светски автомобилски специјалност алатка иноватори, со страст за развој на нови идеи во state-of-the-art прилагодени решенија.Во 2010 година, Милер-Kueps дебитираше своите НАС се започне со отворањето на својата нова регионална седиште во Дулут, Грузија.Ние сме горди да се комбинираат нашето наследство на германската прецизност дизајн со Американскиот извонредност во процеси, производство и know-how.Нашата репутација е за повеќе од само производство рака алатки и алатка за поставување производи.Нашиот процес го олеснува директни и брза размена на идеи и иновации помеѓу продавница, технологија одделение и R&D тим, за да се обезбеди насочени решавање на проблеми и брза имплементација на нови решенија.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите