.

.

CKT-808 Рачни Температура Data Logger Дисплеј 8 Канали ...

CKT-808 Рачни Температура Data Logger Дисплеј 8 Канали ...

DEN 6720.00

Износ
Во продавницата.

Рачни Температура Data Logger, температура метар, термометар, температура logger, температура рекордер, data logger.CKT-808 рачни multi-channel температура метар донесува високи перформанси РАКА микро процесор, може да се соберат multi-channel температура податоци истовремено и одговор побрзо.CKT-808 е во функција на скршени thermocouple проверка, висок/низок beep функција за комуникација и пренос.Ултра-ниска потрошувачка на енергија и висока густина SMD монтажа технологија.Вистинската боја TFT течни кристали, на тастатурата и екранот на допир, двојна контрола.Тоа е Li - battery powered.USB комуникација.Префрлите и на англиски и Кинески.Стандардниот компјутерски софтвер може да се реализира анализа на податоците.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите