.

.

Baosity Лабораторија Pipeclay Триаголник Апарати Crucible Носителот со Глина Цевка Произлегува 5.6 cm 2.2 инчен на Tripod/Железо Поддршка Прстен

Baosity Лабораторија Pipeclay Триаголник Апарати Crucible Носителот со Глина Цевка Произлегува 5.6 cm 2.2 инчен

DEN 660.96

Износ
Во продавницата.

Материјал : оган глина и челик жица.Глина Цевка Страна Должина : 5.6 cm/ 2.2 инч (2 1/4).Целокупната Страна должина вклучувајќи железо жици : 12cm / 4.7 инчен.Целокупната Страна должина вклучувајќи железо жици : 12cm / 4.7 инчен.Материјал : оган глина и челик жица.Добредојдовте на нашата продавница.Ако сте љубители на Спортови и Активности на Отворено ,ние ќе го обезбеди она што го сакате, и им даде на вашиот многу се изненади.Опис : - парче на лабораториски апарати кои се користат за поддршка на crucible се загрева - Направена од жици поврзани меѓу себе во equilateral триаголник на кои се оган глина - Обично поддржан на tripod или железо прстен; Глина Цевка Страна Должина : 5.6 cm/ 2.2 инч (2 1/4) - Нормално поддржува crucible и им овозможува на оган да се загрее crucible директно - На триаголен облик овозможува заоблени crucibles на различни големини за да се одморат во стабилна way Specification : - Материјал : оган глина и челик жица - Глина Цевка Страна Должина : 5.6 cm/ 2.2 инч (2 1/4) - Вкупно Страна должина вклучувајќи железо жици : 12cm / 4.7 inch Package Вклучува : 1 Парче Лабораторија Pipeclay Triangle Note : за Разлика од жица газа, кој првенствено се поддржува стакло како што beakers, колби, или излезните јадења и обезбедува директна топлина за пренос на стакло, на pipeclay триаголник нормално поддржува crucible и им овозможува на оган да се загрее crucible директно.Бидете сигурни да се добие една Лабораторија Pipeclay Триаголник ако ви се случува да се загрее crucible.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите