.

.

Јамаха NSIC800WH 140-Watts 2-Начин RMS Звучник -- Бела (2 Звучници)

Јамаха NSIC800WH 140-Watts 2-Начин RMS Звучник -- Бела (2 Звучници)

DEN 2020.80

Износ
Во продавницата.

Crossover Тип-2-начин; Максимална Фреквенција Одговор-28 k Hz; Физички Карактеристики-Боја-Бела.Влезна Моќност (Максимална / Номинална) : 140 W / 50 W; Отпорност-8 Ohm; Физички Карактеристики-Длабочина-4.3. Возачот Тип Купола; Crossover Фреквенција-3.50 k Hz; Физички Карактеристики-Дијаметар-10.9. Тенок профил дизајн за исплакнете во celing или монтирање на ѕид.Запечатени задниот поклопец штити од прашина и влага.Paintable скара и големи монтажа менгеме.Полипропилен мика конус woofer за високи перформанси среден/низок звук репродукција.Жито-заврши акустична одбивни со спирала шема за природен звук дисперзија.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите