.

.

EAI Висок Притисок Нафта Печат 1.125x2.000x0.250 / 0.281 BABSL Двојно Усна w/Пролет 1 1/8x2x1/4-9/32

EAI Висок Притисок Нафта Печат 1.125x2.000x0.250 / 0.281 BABSL Двојно Усна w/Пролет 1 1/8x2x1/4-9/32

DEN 286.80

Износ
Во продавницата.

Главни Карактеристики Ќе Љубов Дизајниран да OEM спецификации со јаглероден челик пролет и нитрилна butadiene гумени материјал.ПЕЧАТ ИСКЛУЧУВАЊЕ на ИСТЕКУВАЊЕ и НЕЧИСТОТИЈА : Нема повеќе да се навлегува до истакна страна spills од вашиот ротари елементи!Направена со гума, жартиера пролет, и внатрешен метал случај, со внатрешен дијаметар од 1.25" големина.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР : Со своите 80 A Нитрилна Butadiene Гумени капак материјал дизајн, оваа пролет натоварени ротари вратило печат со стојат температури од -40℉ да 226℉.Отпорен на температура меѓу -40o F да 226o F.Печат Исклучување Spills и Нечистотија!Заштита на Вашата инвестиција!Кликнете на Додади во Кошничка СЕГА!.Ја штити вашата инвестиција со одржување прашина, нечистотија, и нечистотии away Hydrocarbon течности отпорни, и отпорни на Абење за оптимални запечатување перформанси.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите