.

.

uxcell Изолациони Ленти 16mm/0.62 инчен Ширина 9M/29.5 ft Долго 0.18 мм Дебел ПВЦ Електрични Лента Оценет за Макс.600V -10-80℃ Користам Црна 2 парчиња

uxcell Изолациони Ленти 16mm/0.62 инчен Ширина 9M/29.5 ft Долго 0.18 мм Дебел ПВЦ Електрични Лента Оценет за

DEN 167.76

Износ
Во продавницата.

Вкупна Должина : 9 M/29.5 ft; Лента Ширина : 16mm/0.62 инчен ; Дебелина : 0.18 mm.ПВЦ Општа Намена - Водоотпорен, Пламен Retardant, Силна Гума врз Основа Лепило, Директно се протегала низ областа, треба да биде заштитена, нема лепила е потребно. 600 V,-0-80℃ МАКС ОЦЕНКА : Retardant ПВЦ електрични лента е оценет за максимум 600 Volt оперативен напон, и -0-80℃ температурата на работа.Ова е добро во рамките на повеќето и индустриски движи, Одговараат за вашата е потребно.На изолациони лента е само лепило, се користи широко за електрична жица кабел moistureproof заштита и изолација.И ве Молиме да Се Напомене Таму може да биде остаток лепак кога се изложени на сонце или на директна сончева светлина; На површината е водоотпорен, но не може да потопено во вода.Погоден за PCB монтажа, електричен уред, фрижидер, печатач, копија машина, факс машина, изолација за електрични апарати, итн.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите