.

.

Musou Дигитален Оптички Coax да Аналогни РКА Аудио Конвертор Адаптер

Musou Дигитален Оптички Coax да Аналогни РКА Аудио Конвертор Адаптер

DEN 311.76

Износ
Во продавницата.

Се конвертира Коаксијален или Toslink дигитални аудио сигнали за аналогни L/R audio.Поддржува земање мостри стапка на 32, 44.1, 48 и 96 KHz. 24-битна S/PDIF дојдовни битстрим на лево и десно канали.Лесно да се инсталира и да се едноставни за ракување.Обезбедува електромагнетна бучава-бесплатен пренос.Не поддржува Dolby,треба да го поставите PCM аудио кога го користите.Овој Дигитален да Аналогни Аудио Конвертор е дизајниран за било дома или професионална аудио префрлување.Таа го претвора Коаксијален или Toslink дигитални аудио сигнали за аналогни L/R аудио и достапни за поврзување на надворешен уред како што е засилувач преку стандард РКА-стил приклучоци.Овој Конвертор е мал во големина и сосема лесно да се инсталира.Спецификации - Аудио Влез : Коаксијален или Toslink дигитален аудио Излез Аудио : L/R аудио - Влез аудио приклучок : Toslink+1 XRCA(Коаксијален) - Излез аудио приклучок : 2x RCA R/L) - Земање мостри стапка : 32, 44.1, 48 и 96 KHz answer : ___________________________ NOTE : Кога сте поврзани на Toslink и Коаксијален кабли во исто време, на производот ќе даде приоритет на Toslink текст Оваа конвертор не поддржува Dolby Digital Пакетот Вклучува - Главната единица (Digital да Аналогни Аудио Конвертор) - 5 V DC НАПОЈУВАЊЕ - USER ' S Manual Гаранција : 1 година ограничени.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите