.

.

EAI Нафта Печат 1.750x2.500x0.500 ТЦ Двојно Усна w/Пролет. 1 3/4x2 1/2x1/2 Метал Случај w/NBR Слој

EAI Нафта Печат 1.750x2.500x0.500 ТЦ Двојно Усна w/Пролет. 1 3/4x2 1/2x1/2 Метал Случај w/NBR Слој

DEN 520.80

Износ
Во продавницата.

Главни Карактеристики Ќе Љубов Дизајниран да OEM спецификации со јаглероден челик пролет и нитрилна butadiene гумени материјал.Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни со вашата нарачка, ве молиме не двоумете се да контактирате и со нашите грижа на клиентите одделот за задоволително решение.Печат Исклучување Spills и Нечистотија!Заштита на Вашата инвестиција!Кликнете на Додади во Кошничка СЕГА!.ПЕЧАТ ИСКЛУЧУВАЊЕ на ИСТЕКУВАЊЕ и НЕЧИСТОТИЈА : Нема повеќе да се навлегува до истакна страна spills од вашиот ротари елементи!Направена со гума, жартиера пролет, и внатрешен метал случај, овој инчен нитрилна нафта печат ефикасно да го спречува истекување на масла и го спречува влез на прашина и нечистотија во вашите скапоцени машина.Зошто Да Го Одберете Нас?Во EAI ние специјализирани во обезбедување на високо квалитетни делови и производи кои се произведени во согласност со ОЕМ спецификации и тестирани за оптимални перформанси и издржливост.Оваа гума нафта печат ветувања за да го задржи надвор нечистотија и други загадувачи од надвор, додека избегнување на истекување на масла или хемикалии поради hydrodynamic транспорт ефект.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР : Со своите 70 A Нитрилна Butadiene Гумени капак материјал дизајн, оваа пролет натоварени инчен ротари окно ќе го издржат температури од -40℉ да 226℉.!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав јаглероден челик пролет и висока јачина нитрилна гума за сигурен и траен перформанси.ЈАГЛЕВОДОРОДНИ ТЕЧНОСТИ : Конструиран за јаглеводородни течности запечатување на животната средина, оваа 1.Ја штити вашата инвестиција со одржување прашина, нечистотија, и нечистотии away Hydrocarbon течности отпорни, и отпорни на Абење за оптимални запечатување перформанси.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите