.

.

Нерѓосувачки Челик Проширување Завртки M8x60mm Надворешни Хексадецимален Проширување Болт (5 Pack)

Нерѓосувачки Челик Проширување Завртки M8x60mm Надворешни Хексадецимален Проширување Болт (5 Pack)

DEN 116.40

Износ
Во продавницата.

1. Материјал : Проширување Ракав Завртки направени на 304 Нерѓосувачки Челик, здрав и цврсти , отпорни на ' рѓа и корозија. 2. Висок Квалитет : Водител на Проширување е погодна за користење на затворен, отворено дури и во влажна средина, носат-отпор, анти-корозија, висока ' рѓа отпор. 3. Стандардна големина : M8x60mm проширување гром.М8 Навој Дијаметар, Вкупната Должина на 2,4 инчи, Проширување Цевка со Дијаметар од 12mm. 4. Лесен за Инсталација : Проширување Завртки дојде со ореви и подлошки.Конкретни сидро и ѕидани сидро , лесно да се монтира. 5. Широко Апликација : Проширување Завртки е широко се користат во оградата, burglarproof вратата и прозорецот, дома декорација, инженеринг, крошна и климатизација rach фиксација. ☛Спецификација : Име на Производ : Проширување Гром Материјал : 304 од не 'рѓосувачки челик Боја : Сребро Тон Навој Дијаметар : М8 Вкупна Должина : 60mm / 2.36" Ракав Големина : 40mm x 10мм / 1.57" x 0.39"(L*D) Вежба Удар Дијаметар : 10мм / 0.39" Хексадецимален Ширина : 13mm / 0.51" ☛Карактеристики : *Проширување е создаден од страна на затегнување на навој гром кој црта заострените конус проширување на еден ракав од ѕидот на дупка. *Широко се користи во оградата,burglarproof вратата и прозорецот,крошна,климатизација rach фиксација,дома декорација,инженерство,итн. *Не ' рѓа,ниту деформација,не-загадувањето. ☛Како да го користите : 1. Стави проширување завртка во земјата или дупка на ѕидот, а потоа стегнете ореви од проширување гром со клуч.На гром оди надвор, додека метална обвивка не се движи. 2. На тој начин поголем главата на болт ќе се прошири метална обвивка, што го прави се пополни целата дупка. 3. Сега, експанзија завртка не може да се извади. ☛Пакет Содржина : 5pcs x Проширување Гром.

Параметрите на производот

Product Name:
Expansion Bolt
Material:
304 stainless steel
Color:
Silver Tone
Thread Diameter:
M8
Total Length:
60mm / 2.36
Sleeve Size:
40mm x 10mm / 1.57 x 0.39(L*D)
Drill Punch Diameter:
10mm / 0.39
Hex Width:
13mm / 0.51
☛Features:
*Expansion is created by tightening a threaded bolt which draws a tapered cone expanding a sleeve against the walls of the hole. :
*Widely used in fence,burglarproof doors and window,canopy,air conditioning rach fixation,home decoration,engineering,etc. :
*No rust,no deformation,non-pollution. :
☛How to use:
1. Put the expansion screw into the ground or the hole on the wall and then tighten the nuts of the expansion bolt with wrench. The bolt goes outside while the metal sheath does not move. :
2. Thus the bigger head of the bolt will expand the metal sheath, making it fill the whole hole. :
3. Now, the expansion screw can not be pulled out. :
☛Package Content:
5pcs x Expansion Bolt :

Им се допаѓа и на купувачите