.

.

Taiss/1 Пар 0-20М Преку-Зрак Одраз Оптички Фотоелектрически Зрак Сензор NPN НЕ фотоелектрически Сензор Switch 6-36V Близина Вклучите Три Линии Должина со Инфрацрвени Зраци Зр?

Taiss/1 Пар 0-20М Преку-Зрак Одраз Оптички Фотоелектрически Зрак Сензор NPN НЕ фотоелектрически Сензор Switch

DEN 671.76

Износ
Во продавницата.

Овој производ е широко се користи во отворено гејтс, гаража врати, Водоотпорна (IP66) конструкција за внатрешна/надворешна употреба итн.Напон : 6-36 V DC;Тип : NPN(нормално отворен );Жица Тип на : DC 3 Жица,Близината-уреди со покажувач / Спротивен Вид.Сетилните Растојание : 0-20 милиони;Испраќање на Светлина : Инфрацрвени Зраци;Тековните : 300m A;Навој дијаметар : 12mm/0.47".Големината на телото:66mm x12mm/2.6" x0.47"(Max.D*L);Должина на Кабел : 120cm/47";Тежина : 70g.Пакет Содржина : 1 Пар x Фотоелектрически Switch+2 x Монтажа Заградата.Фотоелектрически Префрлување може да се примени во безбедност на системот, преработувачка индустрија.Водоотпорна (IP66) конструкција за внатрешна/надворешна употреба.Безбедност сензор за гаража врати, или отворено гејтс,Надземни вратата за безбедност сензор,Индустриска автоматизација, Откривање мали предмети, на производна линија,Влез за откривање продавница фронтови,да се Помогне во мерење на паркирање од далечина,Аларм сензор итн.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите