.

.

Dorman W14493 Тапан Кочница Тркала Цилиндар Компатибилен со Изберете Модели

Dorman W14493 Тапан Кочница Тркала Цилиндар Компатибилен со Изберете Модели

DEN 1252.80

Износ
Во продавницата.

Идеална замена - специјално конструиран за да се биде директен натпревар за оригинални тапан кочница тркала цилиндар на одредени возила.Ефективни fix - замена на цилиндар додека сервисирање на барабан сопирачки е најбрз, surest начин да се обезбеди на сопирачката.Квалитетни материјали - направени со висок квалитет EPDM гума чаши и чизми за долго-траен перформанси.Професионално тестирани тркала цилиндар забива се површината се тестираат за да се обезбеди оптимална запечатување површината за притисок чаши.Осигурете се вклопуваат - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот точната возило, внесете ја вашата направи, модел и да се намали нивото во гаража алатка.Оваа директна замена на тапан кочница тркала цилиндар е специјално конструиран за да одговара на вклопуваат, функционирањето и перформансите на оригиналниот тркала цилиндар на одредени возила.Тоа е произведени и тестирани за обезбедување на квалитетот.Овој дел е компатибилна со следниве возила.Пред купување, внесете го вашето возило намали во гаража алатка за да се потврди fitment. [Buick Век : 1958] - [Buick Електра : 1959, 1960] - [Buick Invicta : 1959, 1960] - [Buick Le Sabre : 1959, 1960] - [Buick Ограничен : 1958] - [Buick Roadmaster : 1958] - [Buick Специјални : 1958] - [Buick Супер : 1958] - [Chevrolet Бел Ер : 1951, 1952, 1953, 1954] - [Chevrolet Corvette : 1953, 1954, 1955, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1961, 1962] - [Chevrolet Fleetline : 1951, 1952] - [Chevrolet K10 Пикап : 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1969, 1970] - [Chevrolet K20 Пикап : 1960, 1961, 1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1969] - [Chevrolet Еден-Педесет Серија : 1953, 1954] - [Chevrolet P30 Серија : 1960, 1961, 1962, 1963, 1965, 1966] - [Chevrolet Styleline Делукс : 1951, 1952] - [Chevrolet Styleline Специјални : 1951, 1952] - [Chevrolet Две-Десет Серија : 1953, 1954] - [GMC K15/K1500 Пикап : 1966, 1967, 1968, 1969, 1970] - [GMC K25/K2500 Пикап : 1966, 1967, 1968, 1969] - [GMC PB3500 Ван : 1966] - [Jeep Cherokee : 1974, 1975, 1976] - [Џип J10 : 1974, 1975, 1976] - [Џип J20 : 1974, 1975, 1976] - [Џип Wagoneer : 1974, 1975, 1976].

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите