.

.

Силен Печ Micropoint за Флеки - Hydrocolloid Акни Место Третман на Рана Фаза и Скриени Мозолчиња (6 Парчиња)

Силен Печ Micropoint за Флеки - Hydrocolloid Акни Место Третман на Рана Фаза и Скриени Мозолчиња (6 Парчиња)

DEN 311.76

Износ
Во продавницата.

Totarol (стоп бактерии од ширење).Овие 18 милиметри закрпи имаат доволно покритие да ги симнат било која големина pimple.Micropoint е дизајниран да се справи со рана фаза на мозолчиња — оние "unpoppable" оние што не се доста whitehead.Направени со тенки рабови и посилни лепило, па налепница останува стави до работа е завршена.Премиум-одделение Hydrocolloid Micropoint за Флеки користи премиум-одделение hydrocolloid и ние никогаш не, некогаш се тестираат на животни.Салицилна Киселина (unclog порите) Totarol (стоп бактерии од ширење) Бета Glucan (смири вознемирени кожата) Хијалуронска Киселина (супер кожата-hydrator).Поддржани од страна на обновување на Бета Glucan и Хијалуронска Киселина видно ги обнови кожата брзо.Користете Силни Печ Оригиналот, Невидливи+ или Површината за да се извлече whiteheads.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите