.

.

Атлас ХО Скала Модел Железничката Зграда Комплет 19 Век Американски Црква

Атлас ХО Скала Модел Железничката Зграда Комплет 19 Век Американски Црква

DEN 1036.56

Износ
Во продавницата.

ATL708. БРЕНД НОВИ ВО КУТИЈА!!!НИКОГАШ НЕ КОРИСТАТ!!!.СОБРАНИЕТО Е ПОТРЕБНО.МЕРАЧ : ХО КОЛОСЕК.ДИМЕНЗИИ : 9.5" X 4.75" X 10.75".Моделот е моделирана од ABS пластика.Бои : Колонијален Сина, Бела, Темно Сива Боја.Автентични направени од планови и фотографии на вистински 19 век НИ црква).Не бара сликарство.Собранието инструкции и експлодирал дијаграм се предвидени.Покривот собранието ќе се користи (15) завртки (ова се овозможува).Главната црква, зградата е изградена на Сино дрво обвивка, со достигнаа покривот целосно со уреденост.На декоративни агол мислења се Бели (плоштадот на дното и укажа на врвот), на влез начин карактеристики двојно декоративни Бела врати со фронтон стил на вратите.Црквата има кула, belfry, и шпиц.Фантастични декоративни прозорец украси и детали.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите