.

.

200W Соларни Потоп Светлината Отворено Мрак за да се Зора 12000LM 6000K Водоотпорен Соларен Погон ПРЕДВОДЕНА од Уличните Светилки со Далечински Управувач за Безбедност Св

200W Соларни Потоп Светлината Отворено Мрак за да се Зора 12000LM 6000K Водоотпорен Соларен Погон ПРЕДВОДЕНА

DEN 767.76

Износ
Во продавницата.

[Супер Светло] Сончевиот Потоп Светлината е со 12,000 Lumens Излез, Осветлуваат Површина од 3,200ft2 Maximumly. [Мрак за да се Зора] Сончевата Светлина Може да Auto во Мрак и Исклучување на Зората.Затвори 'Мрак за да се Зора' со Притискање на "ON" Копче на Далечинскиот Управувач. [Голем Капацитет] Овој 200w Соларни Потоп Светлината Вклучува 36,000 m Ah Li Fe PO4 Батеријата, Осветлување за 24 часа По Целосно Наполнета. [Водоотпорен IP65] На уличното осветлување е Погоден за Надворешна Употреба, Можат да го Издржат Сите Weathers. [Гаранција Услуга] 5-годишна Гаранција Вклучувајќи ги 12-месечно Пари гаранција е Понуден. 1. Ако светлината не може да биде вклучено, ве молиме да го поврзете со соларен панел и цената за еден час. 2. Светлината може да се сеќавам на твојот последен поставување со исклучок на осветленоста на поставување и работа во тоа и во иднина, освен ако не се откаже тоа. 4. На "мрак за да се зора" функција може да биде исклучување со притискање на "НА" копчето на далечинскиот управувач, притискање на едно од копчињата (АВТО,3 H,5 H,8 H,ИСКЛУЧЕНО) за да го вклучите. 1. На соларен панел може да бидат инсталирани на покривот или на ѕид, да се избегне инсталирање под сенката на дрвјата или згради итн. 2. На инсталирање агол е 5-10 степени источно од југ со хоризонтална агол на 30-45 степени. 3. Ве молиме да се осигурате површината на соларен панел не е покриена со лисја, снег и сл. 4. Кога сончевата panle под сонцето, светлината не е на, ве молиме отстранете ги да се вклучи.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите