.

.

EuisdanAA М8 Хексадецимален Гром М8-1.25 x 70mm unc завршетоци со Хексадецимален Главата на Завртката Завртки А2-70(304) не ' Рѓосувачки Челик Целосно Навој Хексадецимален Допрет?

EuisdanAA М8 Хексадецимален Гром М8-1.25 x 70mm unc завршетоци со Хексадецимален Главата на Завртката Завртки

DEN 287.76

Износ
Во продавницата.

Опис на Spanish Perno хексагонална М8 М8-1. Fastrn вртежен момент : 22-30 · m; Заб облик : unc завршетоци со; Боја : Сребро Тон; Пакет Содржина : 5 x Хексадецимален Главата Завртки(Тур де apriete rápido : 22-30 · m; Форма del diente : unc завршетоци со; Боја : tono plateado; Contenido del paquete : 5 x tornillos де cabeza шестоаголни.Euisdan AA М8 Хексадецимален Гром М8-1.8 Dimensión : М8 x 70 mm; Longitud де ла varilla : 70 мм / 2,76"; Ancho хексагонална : 13 мм / 0.25 x 70 mm unc завршетоци со Pernos де tornillo де cabeza хексагонална А2-70 (304) Pernos rosca de хексагонална completamente roscados де acero inoxidable 5 piezas Nombre del producto : Pernos де cabeza хексагонална; Материјал : acero inoxidable 304; Grado де fuerza : 5.05"Хексадецимален Ширина : 13mm / 0.22"Пакет Содржина : 5 x Хексадецимален Bolts Description : 1. Димензија : М8 x 70mm; Род Должина : 70mm / 2.05"; Стандард : ISO4017/DIN933. Дизајниран со хексадецимален и на 304 нерѓосувачки челик материјал.Нерѓосувачки челик хексадецимален гром широко се користат во машини и DIY работни места, сврзувачки елементи за мебел, ТВ и кревет индустрија(Perno хексагонална де acero inoxidable ampliamente utilizado en trabajos де carpintería y bricolaje, sujetadores став ла industria де muebles, ТВ y camas.25 x 70mm unc завршетоци со Хексадецимален Главата на Завртката Завртки А2-70(304) не 'Рѓосувачки Челик Целосно Навој Хексадецимален Допрете Завртки 5pcs Specification : Име на Производ : Хексадецимален Bolts Material : 304 од не 'Рѓосувачки Steel Dimension : М8 x70mm Rod Должина : 70mm / 2. Користи широко во домот и канцеларијата на апаратот, комуникациска опрема, брод собранието и други машини за индустријата.51"Espesor хексагонална : 5,5 mm / 0,22"; Пасо : 1,25 mm / 0,05"; Estándar : ISO4017 / DIN933 Par де apriete rápido : 22-30 · m; Форма del diente : unc завршетоци со; Боја : tono plateado; Contenido del paquete : 5 x tornillos де cabeza hexagonal Perno хексагонална де acero inoxidable ampliamente utilizado en trabajos де carpintería y bricolaje, sujetadores став ла industria де muebles, ТВ y camas.51"Хексадецимален Дебелина : 5. Одредување компонента, индустриски и изградба сврзувачки елементи.

Параметрите на производот

Product Name:
Hex Bolts
Material:
304 Stainless Steel
Dimension:
M8 x70mm
Rod Length:
70mm / 2.76
Pitch:
1.25mm / 0.05
Hex Width:
13mm / 0.51
Hex Thickness:
5.5mm / 0.22
Package Content:
5 x Hex Bolts
Description:
1. Designed with hex and 304 stainless steel material. :
2. Fixing component, industrial and construction fasteners. :
3. Used widely in the home and office appliance, communication equipments, ship assembly and other machinery industry. :
Description in Spanish :
Perno hexagonal M8 M8-1.25 x 70 mm UNC Pernos de tornillo de cabeza hexagonal A2-70 (304) Pernos de rosca hexagonal completamente roscados de acero inoxidable 5 piezas :
Nombre del producto:
Pernos de cabeza hexagonal; Material
Dimensión:
M8 x 70 mm; Longitud de la varilla
Espesor hexagonal:
5,5 mm / 0,22; Paso
Par de apriete rápido:
22-30 · m; Forma del diente
Perno hexagonal de acero inoxidable ampliamente utilizado en trabajos de carpintería y bricolaje, sujetadores para la industria de muebles, TV y camas :

Им се допаѓа и на купувачите