.

.

Dewalt DT9645-QZ Чекан вежба малку СДС-плус 10mmx8.27х5.51

Dewalt DT9645-QZ Чекан вежба малку СДС-плус 10mmx8.27х5.51

DEN 392.16

Износ
Во продавницата.

На врвот дизајн обезбедува подобро малку пенетрација, подолг живот, побрзо дупчење и поголема издржливост.Тешки-Должност месо тело за максимална издржливост.Максимизиран централно јадро за зголемување на енергетската пренос.Рејмонд E. DEWALT следи во неговиот татко чекори, и работел во растенијата и изградба по напуштањето на училиштето.Во сите полиња на работа тој се сретнал со прашањето на високо трошоците за работна сила.За да се помогне во намалувањето на овие трошоци, секогаш кога е можно тој инсталира машина за да се справи со посебни потреби.Еден убав ден, М. DEWALT беше ангажиран да се упатат на дрво фабрика, производство на голем број производи, од основните кутии за да се заврши куќи.Обемот на работа надмина компанијата капацитет од далеку, но неговиот сопственик не можел да си дозволи да се зголеми headcount.Единствено решение е да се обезбеди на своите мажи произведува многу повеќе работа.М.DEWALT изграден јарем, кој тој е поврзан директно на моторни и видов.Тогаш тој се опремени тоа врз стандард рака.Го видов може да се зголеми, намали, се пресели напред и назад, и прилагодени на сите видови на агли.Со овој систем, тој може да се справи со иста количина на работа како што се четири мажи, намалување на трошоци за работна сила што се надвор од неговата ниту можеа имагинација.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите