.

.

Eaton Aeroquip 210292-8S Капа за Машки JIC Фитинг, JIC 37 Степен Крајот Видови, Јаглероден Челик, 1/2 JIC(f) Крајот Големина, 1/2 Цевка OD (Пакување од 4)

Eaton Aeroquip 210292-8S Капа за Машки JIC Фитинг, JIC 37 Степен Крајот Видови, Јаглероден Челик, 1/2 JIC(f)

DEN 234.72

Износ
Во продавницата.

Капа за затворање на крајот на монтирање.JIC теми да капа на JIC машки крајот.Јаглероден челик за затегнувачка цврстина и цврстина.Стандард должност за светло до среден притисок апликации.Здружение на Автомобилски Инженери (SAE)-согласност за SAE стандарди J512, J513, J514, J1926 и J1453 за функционални барања.Цевка фитинзи се компоненти користи за поврзување, разгранувања, раскинувањето, и промена на насоката на цевки во пневматски и хидраулични системи.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, polybutylene терефталат (PBT), и други материјали кои се спротивстави на корозија и носат.Цевка фитинзи имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, заварени, бодликава, и притисни-за-поврзете (исто така наречени one-touch).Притисни-за-поврзете врски не бараат алатки или пломби.Цевка фитинзи се користат во различни апликации, вклучувајќи машина алатки, авион и камион контроли, и автоматизирани линии за производство, меѓу другите.Eaton произведува електрични, хидраулични, и механичка енергија опрема.Компанијата, основана во 1911 година, е со седиште во Даблин, Ирска.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите