.

.

Трубач 1/48 Shenyang FT6 Тренер Модел Комплет

Трубач 1/48 Shenyang FT6 Тренер Модел Комплет

DEN 1344.00

Износ
Во продавницата.

Комплет се состои од 187 делови.Decals за два авиони од производството. Скала 1/48 комплет.ФТ-6 е суперсоничен тренер врз основа на С-6 борец (Кинески верзија на Миг-19).Во 1960-тите, PLA Воздухопловните Сили и Морнарицата, беа опремени со С-6 и С-7(Миг-21) борци.Во тоа време основно авиони да се обучуваат пилоти беше subsonic FT-5 која не е погодна за обука на пилоти на суперсоничен авион.Како резултат на тоа, PLA воздухопловната побара тренер за оваа намена, како и да изврши други двојно седиште вселенските мисии.На Shenyang Авиони компанијата за производство дизајниран и развиен од овој тренер врз основа на прототип на С-6. Тоа е девојка првиот тест лет на ноември 6,1970 и подоцна беше предаден на PLA воздухопловната за експериментални тест летови во јануари 1972 година. Во ноември 1973 година, тренер беше одобрен за производство до 1986 година, кога последниот FT-6 е произведен.Многу детални комплет се состои од 187 делови.Суперсоничен 2 седиште тренер верзија на МИГ 19. Комплет има пристоен детали за надворешниот и кокпит.Decals за два авиони од производството.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите