.

.

Veni Vidi Vici од Петар Chilelli - Боинг Б-17 Летечкиот Тврдина - Авијација Уметност (Отвори Издание Хартија - Големи - Големина на Слика: 24 x 36)

Veni Vidi Vici од Петар Chilelli - Боинг Б-17 Летечкиот Тврдина - Авијација Уметност (Отвори Издание Хартија

DEN 1221.60

Износ
Во продавницата.

Отворете Издание на Хартија/Платно Отпечатоци - Он-потпишан и Он-нумерирани.Отворете Издание Платно Отпечатоци - (Доаѓа Валани).Ограничена Едиција на 50 Платна - S/N страна на Уметникот (Доаѓа валани со сертификат).Ве молиме Имајте во предвид : Петар Chilelli е отпечатоци доаѓаат во различни размери за секоја слика, па големини ќе се разликуваат!Авион од Типот : Боинг Б-17 Летечкиот Тврдина Барање на семејството Херберт W. Мур за да се ре-креира Б-17 тој pilotovaný во Европскиот Театар, именуван Veni Vidi Vici.На Боинг Б-17 Летечкиот Тврдина е четири-engined тешки самоубиец развиена во 1930-тите, за Соединетите американски Држави Војската на Воздухот Корпус (USAAC).Натпреварува против Даглас и Мартин за договорот да се изгради 200 бомбаши, на Боинг влез (прототип Модел 299/XB-17) outperformed и конкурентите и да го надмина воздухот корпус' перформанси спецификации.Иако Боинг изгуби договорот (на Даглас Б-18 Боло) бидејќи прототип урна, воздухот корпус нареди 13 повеќе B-17s за понатамошна евалуација.Од неговото воведување во 1938 година, на Б-17 Летечкиот Тврдина еволуирале преку бројни дизајн напредок, станува трето-повеќето произведени самоубиец на сите времиња, зад четири-engined Б-24 и multirole, твин-engined Ju 88.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите