.

.

Ниска Сигнал Релеи - PCB 5VDC Не-latching 1 калем 200mW D2n (500 парчиња)

Ниска Сигнал Релеи - PCB 5VDC Не-latching 1 калем 200mW D2n (500 парчиња)

DEN 1384.80

Износ
Во продавницата.

Набавувач : TE Конективност / P&Б Бренд Дел No : V23105 A5301 A201 Ro HS : Yes DC Серпентина Напон : 5 V Семејство : V23105 Реле Градежништво : Не-Latching Контакт Материјал : Сребрен Никел/Злато Број на Терминали : 8 AC Серпентина Напон : N/A Серпентина Струја : 40 m A Печат : Unsealed Престанок Стил : PC Pin Серпентина Отпор : 125 Ohm Контакт Аранжман : DPDT Максимална Pick-Up Напон : 3.5 VDC Производ Тежина : 6 g Минимум Осипување Напон : 0.25 VDC Монтажа : Преку Дупка Контакт Форма : 2 Форма C Оперативни Температура : -40 до 85 °C Пакет Тип : НАТОПИ Максимална AC Префрлување Напон : 250 V Работат Време : 6 ms Максимална СТРУЈА Префрлување Напон : 220 V.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите