.

.

Testo 810 IR Термометар (Опсег: -22 да 86°F) за Хемиска, Индустриски, Греење, Радијатори Alongwith Калибрација на Сертификатот од страна на INSTRUKART

Testo 810 IR Термометар (Опсег: -22 да 86°F) за Хемиска, Индустриски, Греење, Радијатори Alongwith Калибрација

DEN 3960.00

Износ
Во продавницата.

Мерен Опсег : -22 да 86°F; Точност : ±2.0°F Мерење на Курс : 0.5 s Резолуција : 0.1°F. Заштита Класа : IP40 Температурата на работа : 14 122°F. Истовремено мерење на површинската температура и температурата на воздухот Прилагодливи ниво на емисии.Не-контактирајте со мерење на површинската температура (инфрацрвен термометар) Дисплеј на температурна разлика.Набавка Предмет : 1 Единица на 810 IR Термометар, Упатството, Заштитна Капа, Појас Торбичка и Калибрација Протокол.Апликации : Heatng, Вентилација, Транспорт, Storae, Климатизација Технологија, Радијатори и др.Testo 810 IR термометар мерки на температурата на два канали.Од една страна, да се биде инфрацрвен термометар тоа може да потрае не-контакт површина температура мерења на објектот да се мери; од друга страна, тоа може да се измери температурата на воздухот со користење на своите дополнително интегрирани NTC сензор.IR термометар покажува температурна разлика директно на осветлен екранот.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите