.

.

HOYA Заштитник Филтер Фузија Еден Следната ø72mm

HOYA Заштитник Филтер Фузија Еден Следната ø72mm

DEN 1211.52

Износ
Во продавницата.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Производителот гаранција може да не се применува. 18 обложени слоеви обезбеди ултра-висока светлина трансмисија.Дамка отпорни - ги штити од отпечатоци од прсти и smudges.Водоотпорен - лесно да се задржи филтер за чиста.HOYA е Професионална одделение оптичко стакло.лесен, едно парче, ниска профил алуминиумска рамка за да го куќа стакло.HOYA ФУЗИЈА ЕДЕН СЛЕДНАТА е да се приклучи на HOYA филтри line-up со спојот на сите високо ценет основни карактеристики, како што се мулти-слоевит слој, ултра-висока светлина трансмисија, висок степен на оптичко стакло и низок профил рамка, додека ново инкорпорирање дамка отпорни и водоотпорен слој за да одговара на новите стандарди во оптички фотографски додатоци индустрија.Предлага и аматерски и професионални фотографи.ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ 18 обложени слоеви обезбеди ултра-висок светлосен пренос Дамка отпорни - ги штити од отпечатоци од прсти и smudges водоотпорен - лесно да се задржи на филтерот за чистење За постојан леќа заштита HOYA е професионална одделение оптичко стакло HOYA ексклузивни едно парче, ниска профил филтер рамка со предниот филтер тема.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите