.

.

Репер Научни B3000-1000-W Hybex Медиуми Шише, 1000ml Бела

Репер Научни B3000-1000-W Hybex Медиуми Шише, 1000ml Бела

DEN 1255.20

Износ
Во продавницата.

hybex Медиуми за складирање шише, 1000ml со стандард (GL45) сина капа, 10/pk. 1000ml со (GL45) Бела Капа.Направени од Borosilicate 3.3 Hybex Стакло.Autoclavable капи (G45).Постојана глеѓ дипломирањето ознаки.Репер B3000-1000-W - Hybex Медиуми за Складирање Шише, 1000ml, Бела Капа 1000ml со (GL45) Бела Cap Made на Borosilicate 3.3 Hybex Glass Autoclavable капи (G45) & капе rings Permanent глеѓ дипломирањето markings Supplied во пакети од 10 Репер B3000-1000-W Hybex обновливи медиуми шишиња се произведени од високо-квалитет, borosilicate 3.3 стакло.Со нивната супериорна хемиска отпорност, овие шишиња се идеални за складирање на реагенси, култура, медиуми, биолошки течности, и голем број на други воден и не-воден решенија.Доставени во пакети од 10.Низок коефициент на термичка експанзија (3.3), обезбедува температура отпор, кој е далеку подобри од онаа на стандардни лабораториски стакло (или сода вар стакло).Hybex стакло можат да го издржат температури од -70 да 500 C, дозволи повторна употреба во замрзнувачи, микробрановите, autoclaves, и сува топлина стерилизација комори.Сите hybex шишиња имаат постојан, бела глеѓ graduations за волумен мерење и бела идентификација на кутијата за обележување или кодирање.Сите hybex медиуми шишиња вклучуваат капе-слободен запечатување прстен, како и стандарден сина полипропилен (GL45) запечатување капа.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите