.

.

25PC 6 Мерач AWG 26 Голф Количка Батеријата Кабел 5/16 Гкл Цинк Позлатен

25PC 6 Мерач AWG 26 Голф Количка Батеријата Кабел 5/16 Гкл Цинк Позлатен

DEN 1476.00

Износ
Во продавницата.

25 PC 6 Мерач AWG 26" Голф Количка Батеријата Кабел 5/16" Гкл Цинк Позлатен.Должина : 26.000. Exell Батеријата.Exell 6 Мерач 26" Голф Количка Батеријата Кабел со 5/16" Дупка Цинк Позлатен Thimble These Exell 6 Мерач 26" Голф Количка Батеријата Кабел се квалитетни ОЕМ замена кабли со 100% бакарна жица за високо сигурен операција.На цинк позлатен напрсток крајот помага да се спротивстави на корозија под висок стрес услови на работење.Овие висок степен на голф количка кабли се идеални за вашата голф коли во текот на годината и не треба да се доведува во квалитетот.Висока јачина на звук услуга продавници не треба да се доведува или - овие кабли се комбинираат за пристапност и подобар материјали да ви даде сигурен перформанси.Exell 6 Мерач 26" Голф Количка Батеријата Cable6 guage батеријата кабли, Должина : 26 инчи (660.40 mm) (се мери од средината на 5/16" дупка, и за другите), Галвански Бакар Гкл изработени од поцинкувана бакар цевки со 5/16" дупки, Бакар изолација е на високо отпорни на топлина и отпорни на хемикалии & oils Provides солидна врска помеѓу вашите батерии и вашиот голф количка, За 36 V или 48 V електрични голф коли, ве Молиме да се измери вашата оригинална кабли пред купување.Ќе треба повеќе од една?Ние нудат големи попусти на количина наредби и Попуст Превозот нуди на располагање.Specifications Brand : Exell Батеријата, Боја : Црна, Должина : 26".

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите