.

.

SHENYF 6pcs/Set 6-19mm Countersink Малку Вежба 5 Флејта Хексадецимален месо тело Титаниум Обложена Chamfer Машина Поставите 6/8/9/12/16/19mm Повеќето Доверливи

SHENYF 6pcs/Set 6-19mm Countersink Малку Вежба 5 Флејта Хексадецимален месо тело Титаниум Обложена Chamfer

DEN 489.60

Износ
Во продавницата.

High speed челик изградба обезбедува крајна издржливост, сечење на работ е појачани и усовршуваа за острина, дијалог-бесплатна дизајн со редови сечење на заби се обезбеди прецизни countersinking и дупка мазни и чисти.Идеален за : chamfering, deburring и countersinking.Пет flute дизајн обезбедува мали чип товари и побрзо отстранување.Цел : погоден за ниската цврстина на работното парче, како што се дрво.За време на употреба, сечење на рабови можат подобро да чип евакуација, сечење на рабови не е лесно да се тапа!.Поради прирачник за снимање, ќе има отстапувања помеѓу вистински објект и слика, но тоа нема да влијае на употребата на сила.Спецификација : Материјал High Speed Челик / HSSSurface Третман Титаниум Coated Flute 5 flutes Tip Степен 90 Degree Shank Големина 1/4" (6.35 mm) хексадецимален shank Sizes 6mm,8mm,9mm,12mm,16mm,19mm Length 48mm/1.88"Апликација Материјал, Дрво,пластика,Алуминиум плоча и слично.Количина : 6pcs Features : Идеален за : chamfering, deburring и countersinking.Пет flute дизајн обезбедува мали чип товари и побрзо отстранување.Цел : погоден за ниската цврстина на работното парче, како што се дрво.За време на употреба, сечење на рабови можат подобро да чип евакуација, сечење на рабови не е лесно да се тапа!Се користи за домашна и индустриска.Известување : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ве молиме да се разгледа ова пред да купите.Пакет се Вклучени : 1 x Set (6pcs) Countersink Вежба Малку.

Параметрите на производот

Material High Speed Steel / HSS :
Surface Treatment Titanium Coated :
Flute 5 flutes :
Tip Degree 90 Degree :
Shank Size 1/4 (6.35mm) hex shank :
Sizes 6mm,8mm,9mm,12mm,16mm,19mm :
Length 48mm/1.88 :
Application Material Wood,plastic,Aluminum plate etc. :
Quantity:
6pcs
Features:
Ideal for:
chamfering, deburring and countersinking.
Five flute design provides small chip loads and quicker removal.. :
Purpose:
suitable for low hardness of the workpiece, such as wood.
During use, cutting edges can better chip evacuation, the cutting edges is not easy to blunt! :
Use for home and industrial. :
Notice:
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
Please consider this before the purchase. :
Package Included:
1 x Set (6pcs) Countersink Drill Bit :

Им се допаѓа и на купувачите