.

.

3 Парчиња Смола Hummingbird Силикони Hummingbird Епоксидна Кастинг за Клучните Прстени Накит Смола DIY Занаетчиството Изработка на Материјали (Розева)

3 Парчиња Смола Hummingbird Силикони Hummingbird Епоксидна Кастинг за Клучните Прстени Накит Смола DIY Занаетчиството

DEN 234.96

Износ
Во продавницата.

Погоден за DIY : ова hummingbird силикони габи се едноставни за користење и ослободување, може да се развие вашето целосна креативноста на нив; Само користат различни бои на материјалите и блеска да се направи персонализирани производи; Тогаш почекајте додека не е целосно да се зацврсти и да се ослободи вашиот создавање форма на мувла лесно.8 инчи (LW)прибл.Игран : Лесно за DIY : На hummingbird силикони габи се едноставни за користење и ослободување, може да се развие вашето целосна креативноста на нив.Издржлив материјал : нашата смола мувла е направен на квалитетот на силиконски материјал, лесно да се demould, флексибилни и издржливи, обновливи и мазна, не е лесно да се скрши или да се деформира, перат и лесни за складирање, може да ви послужи за долго време.Деликатна DIY смола комплет алатки : Овие габи, смола се погодни за правење на лични keychains, исто така се идеални pendant украс за вашиот чанти, ранци, мобилни телефони, автомобил или други прекрасни објекти, исто така во развој вашата имагинација и да се создаде свој стил.8 инчи (LW), прибл.Соодветна големина : секој мувла мерки за прибл.4 инчен во thickness Color : како слика shows Material : silicone Package вклучуваат : 3 x Hummingbird силикони moulds Note : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Што добивате : пакет доаѓа со 3 парчиња слатки hummingbird силикони габи, погоден за означување и декорирање на вашиот сопствен смола привезоци, која може да се сретнат разни DIY одлуки или декорација потреби.Широка употреба : овие епоксидна кастинг габи се идеални за остварување на лични keychains, исто така, убаво pendant украси за вашиот чанти, ранци, мобилни телефони, автомобил или други прекрасни објекти, исто така во развој вашата имагинација и да се создаде свој стил.Спецификација : Големина : прибл.

Параметрите на производот

Size:
approx. 6.5 cm x 4.5 cm/ 2.6 x 1.8 inches (LW) :
approx. 1 cm/ 0.4 inch in thickness :
Color:
as picture shows
Material:
silicone
Package include:
3 x Hummingbird silicone moulds :
Manual measurement, please allow slight errors on size. :

Им се допаѓа и на купувачите