.

.

Времето Соголување, 2 Ролки Силикони Времето Соголување Вратата Печат Лента, Lucent 16 Метри (Ширина 45mm)

Времето Соголување, 2 Ролки Силикони Времето Соголување Вратата Печат Лента, Lucent 16 Метри (Ширина 45mm)

DEN 349.44

Износ
Во продавницата.

[Ширина Избор] 25мм широк временски соголување за 0-15mm врата или прозорец за царинење; 35mm широк временски соголување за 15-20mm врата или прозорец за царинење; 45mm широк временски соголување за 20-30мм врата или прозорец за царинење. [Мерки на претпазливост за Употреба] 1. Пред користење на лента, ќе треба да се осигура дека на површината да се вметнат е мазна, чиста и сува. 2. Во ниска температура на животната средина, се препорачува да се загрее на леплива страна на лента со фенови за коса пред да ја користите лента. [Создаде Удобно животната Средина] Windproof, Прашина-доказ, Водоотпорна, Енергија-заштеда, Soundproof, кои ви даваат чиста, релаксирачки, тивко и удобно животната средина. [Широка Примена] временските соголување може да се користи во дното на лизгачки прозорец/врата, пластични-челик windows, безбедност вратата, плакарот на врата,прагот, туш кабина и др. [Висок Квалитет] Направен од висок квалитет со силиконска, тоа е одлична флексибилност, висока еластичност и супер издржлив.Снимката користи висок квалитет лепак за долготрајни лепливоста. 1. Пред користење на лента, треба да бидете сигурни дека на површината да се вметнат е мазна, чиста и сува. 2. Ниска температура или влажна средина ќе намалување на вискозитетот на селотејп. 3. Ако сакате да се зголеми вискозитетот на лента, препорачливо е да се удар на леплива страна на лента со топол воздух од компресорот пред користење на лента.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите