.

.

2019 ДЕ Апокалипса PowerCoin Четири Коњаници 3 Oz Сребрена Монета 3000 Франци Камерун 2019 Антички Заврши

2019 ДЕ Апокалипса PowerCoin Четири Коњаници 3 Oz Сребрена Монета 3000 Франци Камерун 2019 Антички Заврши

DEN 11422.80

Износ
Во продавницата.

Земја : Камерун - Година : 2019. Лицето Вредност : 3000 Франци - Метал : Сребро .999. Дијаметар : 55 mm - Тежина (g) : 93.3 (3 мл).Квалитет : Антички Заврши - Mintage (еез) : 500 - Сертификат ГРБ : Yes - Презентација на случај (кутија) : Да.Моќ Монета - powercoin.ит - најдобрите Продавачот.ЧЕТИРИ КОЊАНИЦИ Апокалипса 3 Oz Сребрена Монета 3000 Франци Камерун 2019 - Овој прекрасен 3 Oz Сребрена монета е посветена на една од најпознатите и фасцинантен Средновековни легенди – Четири Коњаници на Апокалипсата.Монета карактеристики прекрасен Злато позлата, има убаво Олеснување, има одличен дизајн, има Антички Заврши квалитет и доаѓа во случајот, заедно со Сертификат за Автентичност.Ограничен mintage од 500 парчиња во светот.На реверсот на проблемот карактеристики на четири коњаници за да се борат против претстојните Апокалипса.На дното на задната натпис "ЧЕТИРИ КОЊАНИЦИ НА АПОКАЛИПСАТА" – името на проблемот.На obverse на проблемот има четири симболи, секој evoking Библијата Евангелието и со цел да ги претставуваат четирите лица на Бог и на натписи : "REPUBLIQUE DU CAMEROUN" – издавање на земјата, "2019" – година на издавање и "3000 ФРАНЦИ CFA" – лицето вредност.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите