.

.

Оригиналниот втората светска војна Од Британскиот Enfield Веб Каки Прашка со Челик Фитинзи

Оригиналниот втората светска војна Од Британскиот Enfield Веб Каки Прашка со Челик Фитинзи

DEN 454.80

Износ
Во продавницата.

Точно Прашка за Различни Британски Прашање Пушки.Прашање опрема за сите SMLE пушки.WW2 датум.Боите Варираат од зелен на светло тен.Оригиналниот Објект : Замена на сите кожа slings на почетокот на војната години дојдоа овие веб Enfield пушка slings со Челик фитинзи.Ние нудиме војна време web slings и сите се од втората светска војна.Бои варира од светло тен да маслинесто зелена, а може да се покаже дамки од своето време во услугата.Добар/Многу добра состојба.Датуми во 1940 година, но може да има пост војна Европски ознаки, како тие беа продадени како вишок по втората светска војна.Големини може да се разликува помеѓу 42" - 52".Имајте на ум : Нема дополнителен хардвер е потребно да се закачите на прашка на swivels.Прашка clasps прикачите на прашка себе, откако се пренесува преку зглобот.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите