.

.

Foepoge 2 Пакет Големи Силиконски Листови за Занаети Дебели, Nonstick Силикон Мат за Епоксидна Смола Накит Кастинг Габи, Обновливи Сликарство Подлога, Отпорни на Топлина У?

Foepoge 2 Пакет Големи Силиконски Листови за Занаети Дебели, Nonstick Силикон Мат за Епоксидна Смола Накит

DEN 1776.00

Износ
Во продавницата.

Nonstick Силикони Душеци : Нашиот занает мат се matte двете страни, без лепливи страна која може да ги лак исклучување на дрвна маса.Премиум Материјал : силикон душеци за смола се направени од храна одделение силиконски, која е флексибилна и cuttable.Уживаат во правење накит, keychain, увеселителен парк и дома декор со вашето семејство и пријатели, нема повеќе да се грижи за чистење.Ти ги занает табела секогаш уредната.Лесно да се свитка или се тркалаат, може да се земе овој силикони занает мат насекаде за смола проект, полимер глина играње, дрво работи итн.Добар избор за подарок за DIY ентузијасти и ликовни уметници.Не исчезнат и да не се деформира.Лесен за чистење и складирање : епоксидна смола/лепак/бојата може да биде лупено исклучување straightly по зацврсти.Може да биде свиткан или свитканите да се зачува простор.Голема работа област : големината на големите силикони мат за епоксидна е 23.Користи под накит смола комплет калапи како табела маска, оваа глина мат може да се спречи вашето биро од тоа да биде изгребани и обоени.Тоа е доволно голема за да се спречи смола splatters или боја дамките.Отпорни на топлина : На силиконски листови може да носи на температура од -30 до 210 ℉.На мат површина остава монистра и накит во место.Можете да ги користите овие смола материјали за топла лепак и топлина притиснете.Тоа е лесно да лупам смола исклучување по донесување на епоксидни tumblers/чаши. 1mm дебелина гарантира издржливост, бидејќи тоа е за два пати како дебели, како и другите евтини занает душеци (0.Овие сет на силициум мат, исто така, одлично за вечера маса душеци/ место душеци.Голема работа за глина изработката, ноктите печат и сликарство.Или стави под воздухот fryer како countertop protecter во кујната.Суштински мет под силиконски калапи.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите